Sa astud teraapiaruumi ja ma lihtsalt tunnetan ilma ühegi terapeutilise eelarvamuseta. Lihtsalt tajun sind.  Ma vaatan ja kuulan seda energiat, mille sa endaga kaasa tõid, loen ridade vahele kirjutatud ja võibolla ka täis soditud või kinni kleebitud lugusid. Ma nimetan seda ühenduse loomiseks, Core Evolution praktikas nimetame me seda sissevõtmiseks.

Pärast seda, kui ma olen sind tervitanud, võibolla sulle ka teed pakkunud ja me mõlemad oleme leidnud teraapiaruumis oma koha, siis ma ma küsin su käest midagi taolist:

  • Millega sa tahaksid täna töötada?
  • Millele sa tahaksid keskenduda?
  • Mida sa tahaksid uurida?

Seda tüüpi küsimus avab su isikliku vastutuse väljendada mõnd tegelikku muret või isiklikku teemat, mille tõttu oled minuga kohtuma tulnud. Ma tunnetan energeetiliselt seda teemat su süsteemis ja ma võin küsida juurde, et mõista su motivatsiooni selleks kohtumiseks. Ma kuulan sind.

Seejärel vaatlen, kuidas sa seda teemat hoiad oma isiksuse eri tasanditel, kuidas sa sellest räägid ja kehas hoiad, kas hoiad hinge kinni või hingad vabalt, kas tõmbud kokku või avardud. Põhiline küsimus, millest ma lähtun on see, et mis takistab sind end teostamast? See küsimus on mu intuitiivses ja professionaalses vaatluses läbiv ning põhiline, me tegeleme sellega, et kuidas sa saaksid teadlikuks oma EI-hoovustest ja vastupanust, paigalseisust ning enese tagasi hoidmisest. Et võiksid elada rohkem vabalt ja rõõmus end teostades ja öeldes oma elule JAH. Ma olen elav näide sellest, et muutused on võimalikud.

Ma ei anna korraldusi, ma lihtsalt avan sulle uusi vaatenurki ja mul on sulle lihtsalt kutse sinu elu ja selle võimalusi edasi uurima. Sina oled oma elu peremees ja ekspert, sa otsustad siiski ise. Koos vabadusega otsustada ja otsustamisega kaasneb alati vastutus. Ma ei anna sulle omapoolseid kliinilisi tõlgendusi, ma ei ole selleks seal. Kui sind siiski huvitab sügavuti mõni teema, siis ma võin soovitada märksõnu ja raamatuid, aga lugema pead siiski ise.

Core Evolution’i sekkumiste spekter ulatub leebest hingamisest kuni katartilise väljaelamiseni, sekkumised võivad olla:

  • sõnalise, analüütilise uurimisega süvitsi minek,
  • kehalised harjutused,
  • füüsiline ja emotsionaalne väljendamine,
  • teadvustatud harjutused, meelerännakud, jpt.

Pane tähele, et igal terapeudil on oma stiil, mina agressiivse viha välja elamise pakkumisega ei tegele. Kui sa vajad soovitust väga sügavaks kehatööks, siis ma oskan sulle soovitada inimesi, kes saavad sind selles toetada.

Meie seanss jätkub sellega, et ma lähtun oma sisemisest olemisest ja praktilisest kompetentsist, mis tähendab, et ma jätan ruumi ka oma intuitsioonile. Seda selleks, et juhtida protsess hiljem sügava mõistmiseni ning olla võimeline sulle andma praktilisi soovitusi ja selgitusi. Me oleme dialoogis, ma olen avatud nendele taipamistele ja mõistmisele, mis sulle su kaasa toodud teema või protsessiga on tekkinud. Ma jätkuvalt ei muutu filosoofiliseks, intellektuaalseks ja liiga jutukaks – ma ootan, et sina ise sõnastad oma protsessi ja integratsiooni, sest just siis tekivad parimad taipamised. Sügav muutus tekib sellest, kui sinus tekivad mõistmised ja taipamised.

Kogemus ütleb, et mõnikord sa tahad küsimusi küsida, et kuidas siit edasi või kuidas mina seda näen.  Sellisel juhul ma jagan sulle oma vaatlusi hinnanguvabal moel ning püüdlusega suhestuda sinu eluga. Ma võin anda sulle ka “kodutööd”, mis tavaliselt on emotsioonipäeviku pidamine ja “olemises praktiseerimine”.

Nüüd, kui sa tunned, et tahaksid ka järgmist sessiooni minuga, siis siin on see aeg, mil me lepime kokku järgmise kohtumise aja. Minu kogemus on selline, et kord kuus on piisavalt aeglane, et protsess jõuaks rahulikus tempos kulgeda ning et süsteem ei saaks ülekoormatud. Tavaliselt esimene nädal võib emotsionaalselt olla keerulisem. Me ei võta midagi kinnisideeks ja see ei tohiks minna vastuollu minu võimega sind avatult tajuda, seda iga kord uuest perspektiivist. Minu eesmärk on jätkata turvalisel viisil ja seda turvalisust hoida.

Kui sina oled lahkunud, siis ma tegelen ka sellega, et teen endale kokkuvõtte ja sulgen teema selleks korraks. Kui sul tekib kahe sessiooni ajal mõtteid või taipamisi, siis palun märgi need oma teraapia päevikusse, see on vabatahtlik ja kui sul on soov, siis võid järgmisel korral mulle jagada. Päevik on sinu jaoks ja seal ei ole õigeid ega valesid viise seda teha. Nii nagu sina teed, nii on sinu õige sellel hetkel.

Elurõõm & vaimne tervis

Me kasutame termineid “isiksuse arengu protsess” (Personality Development Process) või “isiksuse reaktsioonimustrid” (Personality Reaction Pattern). Me teame, et need reaktsioonimustrid on igaüks meist välja arendanud, et oma olemust ehk tuuma kaitsta.

SINU LUGU & ÕNNE VÕIMALIKKUS

Õnne võib leida ka nii, et sa mõtled välja hea loo ja siis elad selle järgi.

Ela oma elu nii, nagu looksid olulist kunstiteost.

Mõistmine, et sa oled oma elu loos nii peategelane kui ka jutustaja, annab sulle kindlust kujundada süžeed – ja seda, kuidas sa seda järgid.